Відбувся перший фестиваль українського кіно та пісні ” Миколайчук-Фест”

З 15 по 18 червня на Вижниччині проходив перший фестиваль українського кіно та пісні «Миколайчук-Фест». Ініціаторами та організаторами проведення фестивалю є заслужена артистка України Руслана Лоцман та начальник відділу культури Вижницької райдержадміністрації Наталія Додяк.

Гостей фестивалю зустрічали піснями та танцями біля Вашківецького міського будинку народної творчості та дозвілля.

Так, 15 червня у місті Вижниця відбулося урочисте відкриття фестивалю. Молодь та знані режисери, артисти з Черкаської, Чернігівської, Київської Сумської, Хмельницької, Вінницької, Донецької, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей та міста Штутгарт, що у Німеччині зібралися у Вижниці для того, щоб вшанувати пам’ять видатного кінорежисера, актора та сценариста Івана Миколайчука. Ведучі фестивалю – народний артист України, буковинець Василь Ілащук та племінниця Івана Миколайчука Марися Горобець.

Символічним є той факт, що фестиваль розпочався кадрами із зони АТО, де нині Герої України захищають незалежність та територіальну цілісність держави.

Під час свята звучали українські пісні.Студенти Вижницького коледжу прикладного мистецтва демонстрували народний стрій Гуцульщини. Відтак глядачам презентували фільм від Василя Ілащука «Іван Миколайчук: книга життя».

Впродовж фестивальних днів відбувся пісенний конкурс, під час якого виконавці з різних регіонів України співали композиції, які Іван Миколайчук використовував у своїх фільмах. Також працювала фольквідеолабораторія, в рамках якої учасники фестивалю побували у селі Розтоки Путильського району, де знімався фільм Івана Миколайчука «Білий птах з чорною ознакою» та в урочищі Сухий, що у Берегометі. За результатами роботи фольквідеолабораторії буде зроблено фільм.

Водночас, у районному кінотеатрі молоді та знані режисери презентували свої короткометражні фільми, основною тематикою яких є події на Сході держави, новітніх героїв України, які захищають державу від зовнішнього ворога, також порушено тему внутрішньо переміщених осіб. Крім того, кожного вечора демонстрували фільми Івана Миколайчука «Кіноніч з Іваном Миколайчуком».

Завершився фестиваль на Вижниччині 18 червня. У районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося нагородження учасників пісенного конкурсу. Церемонію нагородження провели народні артистки України Марія Миколайчук та Валентина Ковальська, заслужена артистка України, організатор фесту Руслана Лоцман. Переможцям вручили дипломи та пам’ятні подарунки.

Зі словами вітання до учасників та гостей фестивалю звернулися голова районної державної адміністрації Руслан Сенчук та Вижницький міський голова Олексій Чепіль.

Після нагородження у районному кінотеатрі режисер Леонід Кантер продемонстрував власний фільм «Добровольці божої чоти», який він зняв спільно з режисером Іваном Яснієм. Він розповів про фільм, події якого розгортаються у зоні проведення бойових дій на сході держави, зокрема, у Донецькому аеропорту, про героїв фільму, восьмеро з яких вже немає в живих та закликав всіх вшанувати хвилиною мовчання їх пам’ять. На завершення показу глядачі кілька хвилин стоячи аплодували.

Зауважимо, що фестиваль «Миколайчук-Фест», ще не завершився. Так, з 10 по 15 липня організатори та учасники фесту побувають на Сході країни, зокрема, відвідають населені пункти Попасне, Рубіжне, Авдіївка, де співатимуть Іванових пісень та демонструватимуть його фільми.

Відтак, завершиться фестиваль 23 серпня у місті Київ, у музеї під відкритим небом «Пирогове».

Чернівецька обласна державна адміністрація

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців