В Путилі вшанували 183-тю річницю від дня народження Юрія Федьковича

6 серпня Путильщина традиційно святкувала річницю від дня народження Юрія Федьковича. В ці дні вона прославляє свого сина, співця, Кобзаря, якому  8 серпня виповнюється 183 роки. За доброю традицією на родинному обійсті літературного генія, в рамках проведення літературно-мистецького свята «Шовкова косиця» зібрались горяни, почесні гості, поети сучасності, поціновувачі багатогранного таланту Буковинського Соловія.

Повідомляє сайт ПУТИЛА СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Путильської РДА.

На свято завітали перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, заступник голови правління Національної спілки письменників України Василь Фольварочний, начальник управління культури обласної державної адміністрації Віра Китайгородська, голова обласного осередку НСПУ Василь Довгий та інші культурно-мистецькі діячі краю.

Передусім представники обласної та районної виконавчої влади засвідчили свою шану, поклавши квіти до пам’ятника митця.

У непростий нині для країни час присутні вклонились світлій пам’яті  героїв, які загинули захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Від імені крайової влади учасників дійства зі святом привітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк. У своїй промові він зазначив: «В черговий раз нас об’єднала Путильщина, нас об’єднали славні сини цієї землі, нас об’єднав Юрій Федькович. Хочу низько вклонитись творчості письменника та громадського діяча, сказати, що для нинішнього покоління Юрій Федькович – це символ Українця, це символ українського письменництва, який творив, який писав, який будив заради рідного краю, нашої Батьківщини». Він побажав процвітання Путильщині, а в дарунок Михайло Вікторович передав для поповнення літературної частини музею серію тематичних книг.

Про неординарну постать Буковинського Соловія, його непересічний, феноменальний талант   виплеканий в колисці Буковинських Карпат – Сторонці-Путилові говорив голова районної державної адміністрації Микола Савчук. Керівник району подякував за зусилля організаторам, всім хто долучився до організації літературно-мистецького свята та щодня розвиває і пропагує широкому загалу самобутню культуру рідної Путильщини.

На святі висловили свою повагу багатогранному таланту письменника та громадсько-політичного діяча заступник голови правління Національної спілки письменників України Василь Фольварочний, начальник управління культури обласної державної адміністрації Віра Китайгородська, голова обласного осередку НСПУ Василь Довгий.

З нагоди свята за вагомий внесок, популяризацію та розвиток національної культури грамотами та подяками крайової, районної влади відзначено митців, народних умільців, майстрів народної творчості, меценатів.

На родинному обійсті поета звучали гуцульські мелодії, коломийки, співанки та поетичні твори місцевих авторів. Із своїми літературними доробками громадськість знайомили Оксана Забродоцька, Катерина Одажіо, Марія Карапка, які сьогодні продовжують федьковичеву справу.

Організатори подбали про надання святу незабутньої мистецької атмосфери та доповнили його гуцульським домашнім колоритом, частуючи гостей традиційною гуцульською їжею – кулешою та гулянкою.

У ході дійства через роботи майстрів декоративного мистецтва та вишивальниць краю представлено мистецтво гуцульської Путильщини. Багато бажаючих, оглянувши музей, мали нагоду поближче  познайомитись із життєвим укладом та літературним талантом Юрія Федьковича, іменем якого по праву так гордиться Буковина та вся Україна.

Джерело: ПУТИЛА СЬОГОДНІ

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців