У звичайних школах запрацювали інклюзивні класи

З нового навчального року у звичайних школах створюватимуть інклюзивні класи. На це уряд виділив 209 млн грн.

Повідомляє сайт БУКОВИНСЬКА ОКРУГА посилаючись на сайт invak info.

«Для запровадження інклюзії у школі мають бути створені відповідні умови. Це індивідуально для кожного навчального закладу. Десь необхідно обладнати пандуси, ліфт та туалет. Десь — запровадити посаду сурдоперекладача. Важливо, щоб учителі вміли працювати з особливими дітьми. Робота з такими школярами потребує психологічної підготовки. Педагог має володіти технологіями індивідуального педагогічного супроводу. Тобто вчитель для усіх дітей: для тих, які мають інвалідність, і для тих, які не мають жодних проблем», — розповідає Gazeta.ua освітній експерт Віктор Громовий.

В українських школах функціонують 2,7 тис. інклюзивних класів. Там навчаються понад 4 тис. учнів.

У лідерах — Київська область. У 148 школах навчаються 443 учні. У Волинській — 268 школярів у 143 школах. На Полтавщині організували 202 інклюзивні класи. Там навчаються 226 учнів з особливими потребами.

Найменше інклюзивних класів на Харківщині — 20. У них отримують освіту 33 учні.

Завдяки інклюзивним класам діти з особливими потребами матимуть змогу навчатися з однолітками. Для таких дітей розроблять індивідуальний план розвитку. Допомагати вчителеві у навчанні можуть соціальні працівники чи батьки дітей.

В Україні вже створили 338 опорних шкіл у всіх областях. Їхня мета — впорядкувати мережу навчальних закладів та підвищити їхню ефективність. Класні кімнати там краще обладнані, а вчителі кваліфікованіші. Опорні школи відкривають на базі кількох навчальних закладів у районах. Там мають навчатися не менш як 350 школярів. У школи дітей возитимуть автобуси. Цьогоріч на їхню закупівлю з бюджету виділили 200 млн грн. Найбільше опорних шкіл відкрили на Кіровоградщині — 53. Трохи менше у Львівській (37), Житомирській (30) і Київській (29) областях. Найменше — в Черкаській — 2. В опорних навчальних закладах навчаються понад 75 тис. школярів.

Джерело: БУКОВИНСЬКА ОКРУГА

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Brazzers Готовит Порнопародию На “Игру Престолов”

Девушка использовала Instagram, чтобы показать свою невероятную трансформацию

Знаменитые женщины с пышной и натуральной грудью

Заняв пост президента, Эммануэль Макрон уже потратил 10 000 долларов на макияж

Геополитическая реверсия: “новые 80-е”

Пoчему мужчины не хoтят вcтречaтьcя c пoлными женщинaми