У Чернівцях зареєстровані підприємці зобов’язані декларувати доходи

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що фізичні особи – підприємці зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи незалежно від того, чи отримували вони доходи протягом звітного року від підприємницької діяльність, чи ні.

З моменту взяття на облік платник вважається на загальній системі оподаткування. Якщо підприємець не отримує доходу, або фактично не здійснює діяльності, то йому все одно необхідно відзвітувати до фіскального відомства. Це буде, так звана, нульова декларація, з якої податковий орган дізнається, що підприємець не отримував доходу. А якщо немає доходу, то немає і бази оподаткування.

Як розповів начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Чернівецької ОДПІ Андрій Світовий, однією із помилок приватних підприємців є переконання, що у разі відсутності доходу, не потрібно звітувати.

«Сьогодні у податковому законодавстві не існує норми, що дозволяє ігнорувати податкову звітність, або граничні терміни її подання. Натомість, за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності передбачено п.120.1 ст.120 ПКУ у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, а саме: в розмірі 170 гривень, за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації (розрахунку) зазначені в одному акті; в розмірі 1020 гривень при повторному порушенні»,- пояснив Андрій Іванович.

Слід зазначити, що підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5 Податкового кодексу, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового року).

Тобто, про доходи, або їх відсутність підприємцям – фізособам на загальній системі оподаткування слід звітувати до 9 лютого.

Чернівецька ОДПІ закликає підприємців бути уважними та відповідальними до сплати податків та подання звітності, і навіть за відсутності доходів дотримуватись податкової дисципліни.

Відділ організації роботи Чернівецької ОДПІ

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців