Що буде з відділеннями ЦРЛ у Топорівцях, Костичанах і Стальнівцях?

Відповідь на це запитання дізнаємось після чергової сесії Новоселицька Районна Рада. Ефективність і доцільність роботи цих відділень розглядали сьогодні на нараді, яку провів голова районної ради Дмитро Вакарюк за участі голови РДА Євгенії Бойко, представника департаменту охорони здоров’я ОДА, головних лікарів ЦРЛ та Центру ПМСД, голів комісій районної ради з питань охорони здоров’я та бюджету, завідуючих цими відділеннями, представників місцевої влади цих населених пунктів та представника Мамалигівської об’єднаної громади.

Повідомляє сайт НОВОСЕЛИЦЯ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Rayon.cv.ua.

За словами Валерий Калараш, торік на фінансування цих трьох відділень з бюджету ЦРЛ було виділено понад 1,5 млн. грн., вже у першому півріччі цього року – біля 1,3 млн.грн. Тим часом на заробітну плату ЦРЛ до кінця року не вистачає біля 2 млн. грн., а названі вище відділення виконують скоріше соціальні функції, ніж лікувальні.

 

До того ж у зв’язку з реформуванням у нашій ЦРЛ планове лікування не передбачено. Тому керівництво ЦРЛ вважає за доцільне з 1 січня наступного року закрити ці відділення. За словами головного лікаря Центру ЦПМСД Вячеслав Бежан, первинна ланка впорається з наданням медичної допомоги в цих населених пунктах. Питання щодо закриття (чи ні) цих відділень має вирішити чергова сесія районної ради, звичайно, після попереднього обговорення в комісіях – з питань охорони здоров’я, законності та бюджету.
Неоднозначна ситуація з діяльністю лабораторної та стоматологічної служб в сільській мережі. Їх фахівці працюють в первинній ланці, а зарплату отримують в ЦРЛ. Однозначної відповіді на те, як не залишити людей у селах без послуг стоматолога і можливості провести елементарні лабораторні аналізи на місцях, немає. Вихід із ситуації шукатиме робоча група, до якої увійшли юристи, фінансисти і медики.

Джерело: НОВОСЕЛИЦЯ СЬОГОДНІ 

 

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ:

Блогеры становятся опаснее ИГИЛа и Гитлера

Полтавські пацани рвуть мережу

Стеллa из шoу «Хoлoстяк-7» рaсскaзaлa, был ли у нее секс с Дмитрием Черкaсoвым

Укрaинскaя секс-симвoл сделaлa зaявление o свoей oриентaции

Пoчему мужчины не хoтят встречaться с пoлными женщинaми

Безвиз с ЕС: скoлькo нужнo денег в сутки (ИНФOГРAФИКA)

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців