Перспективи етно-фестиваля «Дністер-Фест»

Із кожним днем все швидше наближається літо, а разом із ним – і такий приємний літній відпочинок: купання на Дністрі, вилазки на природу, період відпусток. У мешканців нашого краю літо також асоціюється з однією з наймасштабніших культурних подій краю – етно-фестивалем «Дністер-Фест». Яка його доля цього року? Буде фестиваль, чи ні?

Нам вдалося поспілкуватися з одним із організаторів фестивалю, співзасновником благодійного фонду «Смарт Ангел» Олександром Крутієм, якій розповів, до чого готуватися прихильникам «Дністер-Фесту».

–  Олександре, перше найголовніше запитання: чи буде проведений «Дністер-Фест» літом 2018 року?

О.К.: Так, цього року фестиваль «Дністер-Фест» буде. Проте, ми дещо змінили час проведення заходу – з липня він перемістився на серпень. Також на початку липня відбувається декілька визначних заходів у Чернівцях та регіоні, з якими ми періодично збігалися у датах. А тому події в області потрібно корегувати і не робити пробілів у літньому періоді для відпочиваючих, котрі хочуть встигнути побувати скрізь.

– Уже відомі точні дати проведення? Це буде 1 або 2 дні?

О.К.: попередньо фестиваль відбудеться на початку серпня та радуватиме гостей 2 дні.

– Чи буде змінюватися етно-напрямок фестивалю?

О.К.: Загалом ми залишаємо етно-основу фестивалю, проте цього року ми плануємо зробити акцент на здоровому способі життя, активному відпочинку та спорті, а також звернути увагу на мистецтво краю.

– Зрозуміло. Тоді ще одне наболіле запитання – фінансування фестивалю та співучасть Новодністровської міської ради. Чи є приблизні дані, у яку суму обходиться проведення фестивалю? Чи долучається міська влада?

О.К.: Останнім часом виникло багато спекуляцій на тему фінансування фестивалю «Дністер-Фест», адже міський бюджет переживає свої не найкращі часи – як і в кожному місті України є багато болючих питань, є аспекти соціального життя, які першочергово потребують спрямовування бюджетних коштів. А тому вважаємо, що цього року фінансування має відбутися силами спонсорів, для котрих благополуччя та розвиток населення є першочерговим питанням та які щиро піклуються про розвиток національного і культурного відродження країни. Від громади міста та міської ради ми очікуємо допомогу у вигляді співорганізації фестивалю та його підтримки, бо розуміємо, що у міста є нагальні потреби у інших галузях. І у мене особисто немає сумнівів на цілковиту підтримку.

– Чи плануєте цього року долучати інші організації у якості співорганізаторів?

О.К.: Ми готові до будь-якого діалогу та участі всіх небайдужих.

– І наостанок. Привідкрийте завісу таїни, яких гуртів нам очікувати цього року, хто буде хед-лайнером?

О.К.: Слідкуйте за новинами.

– Дякуємо за інтерв’ю, із нетерпінням чекатимемо на нову інформацію.

Підготувала Ірина Шундрій

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців