На Буковині кожен має право навчатися тією мовою, якою бажає

15 червня поблизу адмінбудівлі обласної державної адміністрації відбувся спільний брифінг голови обласної державної адміністрації Олександра Фищука та державного секретаря з питань румунів звідусіль Міністерства закордонних справ Румунії Петре Гурана. Йшлося про підсумки вчорашньої зустрічі з паном Петре Гураном за участі представників Мамализької об’єднаної громади стосовно впровадження в Україні реформи в системі освіти та утворення опорних шкіл у Чернівецькій області.

Олександр Фищук спростував інформацію щодо закриття румуномовних шкіл в окремих селах краю. «Ніхто відповідні школи не закриває. Відбувається тільки пониження ступенів у навчальних закладах з першого і третього, до першого та другого відповідно. На базі Мамализької ЗОШ, що на сьогодні відповідає усім вимогам, планується створити опорну школу, в якій дітки, що навчалися румунською в школах сіл Балківці, Стальнівці, Несвоя, й надалі навчатимуться цією мовою за бажанням в Мамализькій школі», – зазначив посадовець.

Пан державний секретар з питань румунів звідусіль Міністерства закордонних справ Румунії зауважив, що вчора відвідав Мамализьку об’єднану громаду, поспілкувався з представниками громади та учнями вищенаведених шкіл, вивчивши відповідну ситуацію. «Румунія підтримуватиме впровадження всіх реформ в Україні. Водночас румунська сторона зацікавлена у тому, аби були сприятливі можливості для продовження навчання діток вищезгаданих шкіл своєю рідною румунською мовою, – повідомив Петре Гуран. – Реформи в Україні повинні відбуватися й надалі, зокрема, і з дотриманням усіх норм, що стосуються навчання дітей рідною мовою».

Чернівецька обласна деражвна адміністрація

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців