Хотинщина пам’ятає про Чорнобиль

Більш трьох десятиліть тому слово «Чорнобиль» обпекло серця мільйонів українців і з того часу з цим словом асоціюється скорбота, печаль, біль і туга за тими, хто вступив у двобій із неконтрольованим мирним атомом. Чорнобильська аварія стала найбільшою техногенною катастрофою в історії цивільної ядерної енергетики XX століття.

26 квітня 2017 року, з нагоди пам’ятної дати відбувся мітинг-реквієм, де зібралися представники районної та міської влади, працівники організацій та установ, ліквідатори, громадськість міста та району, пише сайт Хотин Сьогодні з посиланням на Хотинську РДА.

Кожного року ми повертаємося пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані мирним небом над головою, можливістю жити і ростити дітей та онуків. Віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього свого народу та всього людства.

Пам’ять учасників ліквідації аварії, яких уже немає, вшанували хвилиною мовчання.

Зі словами вдячності до ліквідаторів та учасників заходу звернулися: перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Марцинкевич, голова райради Олександр Плаксивий, а також перший заступник міського голови Володимир Сторчак.

Під час мітингу також виступив голова Хотинського районного об’єднання “Чорнобилець” Ігор Майстрюк.

Після чого, духовенство краю відслужили панахиду за загиблими ліквідаторами та потерпілими від аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

На завершення присутні здійснили покладання квітів та вінків до пам’ятного знаку.

Довідково.

Вибух на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції стався в ніч на 26 квітня 1986 року. Реактор був повністю зруйнований і в довкілля потрапив радіоактивний викид потужністю в 300 хіросім.

Катастрофу вважають найбільшою за всю історію ядерної енергетики – за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, а також за економічними збитками.

Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, сходом США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб було евакуйовано із зон забруднення.

Зараз навколо АЕС створено 30-кілометрову зону відчуження, де має буде заповідник.

Джерело: Хотин Сьогодні

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців