Делегація Кельменеччини відвідала Вінничину

11 червня, заступник голови районної ради Анатолій Горобець разом з депутатом обласної ради Лілією Бортич, сільськими головами району та колегами з Сокирянщини взяли участь у поїздці до села Снітків Вінницької області.

В селі Снітків Мурованокуриловецького району ви не знайдете жодної безгосподарської хати чи клаптика землі. І все завдяки сільському голові Віктору Ольшевському, який присадив свою громаду на фруково-ягідний бізнес.

Було чимало охочих інвесторів, зазначає Віктор Ольшевський, але перевагу віддали інвестору з Вінниці Сергію Українцю, який вивчив рельєф, наявність під’їзних доріг, елекромережі, водопостачання, зробив аналіз ґрунту і згодом розпочав посадку саду, малини, полуниці, суниці, лохини, смородини. Та найголовнішим аспектом цієї господарської діяльності є те, що інвестор заохотив жителів села до садово-ягідної справи. В рамках соціальної програми кожному господарю безкоштовно роздав посадковий матеріал. Спеціалісти з даної галузі провели навчання, як правильно висаджувати та доглядати за саджанцями. Люди зацікавились, тим паче що у селі є і пункт прийому товару, не треба шукати ринок збуту.

Нещодавно в селі завершили будівницво водогону. Він з’явився завдяки участі в грантовій програмі швейцарсько-українського фонду «DESPRO». І в господарствах села і на полі функціонує крапельна система поливу рослин.

Зараз у селі повна зайнятість населення, якщо кілька років назад молодь виїжджала з села, то зараз навпаки приїжджає. Роботи вистачає не тільки тутешнім мешканцям, а і жителям сусідніх сіл.

У сільського голови Віктора Ольшевського ще дуже багато планів та задумів, щодо розвитку Снітківської громади і ми можемо побажати тільки успіхів у їх реалізації, адже іхній варіант розвитку села є прикладом для наслідування.

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців