Делегація Кельменеччини відвідала Вінничину

11 червня, заступник голови районної ради Анатолій Горобець разом з депутатом обласної ради Лілією Бортич, сільськими головами району та колегами з Сокирянщини взяли участь у поїздці до села Снітків Вінницької області.

В селі Снітків Мурованокуриловецького району ви не знайдете жодної безгосподарської хати чи клаптика землі. І все завдяки сільському голові Віктору Ольшевському, який присадив свою громаду на фруково-ягідний бізнес.

Було чимало охочих інвесторів, зазначає Віктор Ольшевський, але перевагу віддали інвестору з Вінниці Сергію Українцю, який вивчив рельєф, наявність під’їзних доріг, елекромережі, водопостачання, зробив аналіз ґрунту і згодом розпочав посадку саду, малини, полуниці, суниці, лохини, смородини. Та найголовнішим аспектом цієї господарської діяльності є те, що інвестор заохотив жителів села до садово-ягідної справи. В рамках соціальної програми кожному господарю безкоштовно роздав посадковий матеріал. Спеціалісти з даної галузі провели навчання, як правильно висаджувати та доглядати за саджанцями. Люди зацікавились, тим паче що у селі є і пункт прийому товару, не треба шукати ринок збуту.

Нещодавно в селі завершили будівницво водогону. Він з’явився завдяки участі в грантовій програмі швейцарсько-українського фонду «DESPRO». І в господарствах села і на полі функціонує крапельна система поливу рослин.

Зараз у селі повна зайнятість населення, якщо кілька років назад молодь виїжджала з села, то зараз навпаки приїжджає. Роботи вистачає не тільки тутешнім мешканцям, а і жителям сусідніх сіл.

У сільського голови Віктора Ольшевського ще дуже багато планів та задумів, щодо розвитку Снітківської громади і ми можемо побажати тільки успіхів у їх реалізації, адже іхній варіант розвитку села є прикладом для наслідування.