Чернівецькій гімназії присвоєно ім’я Олександра Доброго

На черговій сесії Чернівецька міська рада ухвалила рішення про присвоєння гімназії №6 імені Олександра Доброго. За відповідне рішення проголосували 23 депутати з загальної кількості депутатів – 42, пише сайт БУКОВИНСЬКА ОКРУГА з посиланням на Чернівецьку міську раду.

Раніше депутати двічі відмовлялися присвоїти гімназії №6 ім’я Олександра Доброго.

Довідково
Александру чел Бун або Олександр I Добрий — молдовский господар, правитель Молдовського князівства в період 1400—1432 років.

Точна дата приходу до влади Александру І невідома. Перший документ від його імені, у статусі господаря, датується 29 червня 1400 року. До 1408 року правив спільно зі своїм братом – жупаном Богданом.

Саме у документі за підписом Олександра Доброго зафіксована перша історична письмова згадка про місто Чернівців. Ця згадка про Чернівці пов’язана з розвитком торгівлі в регіоні наприкінці ХIV століття. Політичне зближення Молдавії і Польщі сприяло налагодженню торговельних відносин між ними. Велику роль в цьому відіграла мирна політика Олександра Доброго. Цей воєвода після тривалих переговорів із львівськими купцями 8 жовтня 6919 року за молдавським літочисленням, що відповідає 8 жовтня 1408 року, видав торгову грамоту. Вона була написана церковнослов’янською мовою, яка в той час широко використовувалася в Молдавії для складання подібних документів. Тут вперше йдеться про Чернівці під точно визначеною датою.

Джерело: БУКОВИНСЬКА ОКРУГА 

Читайте также:

Самые безжалостные дети-убийцы в истории

Назван самый сексуальный холостяк Земли

57-летняя модель удивила своими формами

Как снять головную боль за несколько минут?

18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро

 

НОВИНИ РАЙОНІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Вижницького району

новини Герцаївського району

новини Глибоцького району

новини Заставнівського району

новини Кельменецького району

новини Кіцманського району

новини Новоселицького району

новини Путильського району

новини Сокирянського району

новини Строжинецького району

новини Хотинського району

новини Чернівців